Atsakingas skolinimasis

Daugelis iš mūsų kartais gyvenime susiduria su neišvengiamu poreikiu tam tikru momentu pasiskolinti pinigų. Nesvarbu, ar tai būtų būsto, automobilio pirkimas ar kitos išlaidos, skolinimasis tampa pagrindine priemone rasti finansų savo gyvenimo būdui ir investuoti į ateitį.

Net jeigu kreditų rinka nuolat atsinaujina, ji nėra be trūkumų. Viena didelė spraga žmonių finansinėse žiniose yra susijusi su sąmoningumo apie atsakingą skolinimąsi stoka. Manome, kad atsakingo skolinimo koncepcija turėtų būti kiekvienos paskolos kelionės ir investicijos į ateitį pagrindas.

Atsakomybės trūkumas priimant sprendimą dėl paskolos gali sukelti domino efektą pablogėjus finansinei situacijai. Moneezy yra pasiryžęs išspręsti šią problemą. Mūsų misija - pakeisti potencialių skolininkų poziciją ir sustiprinti jų žinias apie paskolas prieš jiems prisiimant naujus finansinius įsipareigojimus.

Tvirtai tikime, kad ateitis - atsakingas skolinimasis.

Ką reiškia atsakingas skolinimasis?

Atsakingas skolinimasis reiškia, kad galite skolintis kruopščiai apgalvoję variantus, pasikliaudami visapusišku savo finansinės padėties supratimu ir užtikrindami, kad įvykdysite įsipareigojimą grąžinti paskolą.

Iš esmės tai yra Jūsų finansų kontrolės išlaikymas. Atsakingo skolinimo esmė - išvengti pernelyg didelio skolinimosi, įsipareigojant grąžinti paskolos sumą per iš anksto nustatytą laiką. Taigi, tam reikia ne tik nuodugnių savo finansinės padėties išmanymo, bet ir disciplinuoto požiūrio į savo finansų valdymą.

Atsakingas skolinimasis reiškia, kad Jūs galite save įsivertinti:
 • Kokia yra Jūsų paskolos paskirtis ir suma? Labai svarbu žinoti priežastis, kodėl Jums reikia paskolos. Ypatingai svarbu nusistatyti, ar priežastis, dėl kurios bus imama paskola, yra pagrįsta ir gerai apgalvota.

 • Kokius įsipareigojimus prisiimate sau? Atsakymas yra gana paprastas ir trumpas - Jūs privalote grąžinti paskolą. Įvertinkite savo galimybes įvykdyti šį įsipareigojimą pasirinktu paskolos terminu. Nepamirškite įvertinti savo dabartinių finansinių įsipareigojimų ir išlaidų.

 • Į kokias rizikas turite atsižvelgti? Finansų ir ekonomikos sferą labai veikia pasauliniai veiksniai, o tai gali turėti įtakos ir Jūsų paskolai. Kaip seksis susidoroti su šiuo nenuspėjamumu?

 • Kitos galimybės: daugelis paskolų internetu iki atlyginimo yra alternatyva tradicinėmis banko paskolomis. Be to, gali būti ir kitų variantų, kurių nesvarstėte. Nepriklausomai nuo to, ar pasirinksite tradicinį, ar alternatyvų variantą, svarbu visada pasverti šio pasirinkimo privalumus ir trūkumus.

Paskolos turėtų būti lengvos, tačiau jos skirtos ne dėl patogumo - jei tokį mąstymą taikysite skolindamiesi, būsite vienu žingsniu arčiau atsakingo skolinimosi.

Ilgalaikės problemos dėl neatsakingo skolinimosi

Moneezy pasisakome už skaidresnę kredito rinką. Manome, kad pinigų skolinimosi būdas ateityje bus pagrįstas įvairiomis žiniomis, nes matome vis didėjančią tendenciją į paskolas žiūrėti kaip į investicijas į ateitį. Dėl šios priežasties, mūsų vizija - spręsti galimas ilgalaikes problemas, kurios gali kilti dėl neatsakingo skolinimosi, suteikiant Jums galimybę naršyti sudėtingame paskolų pasaulyje.

Paskolos gali būti gera priemonė siekiant finansinių tikslų ar net ženkliai pakeisti finansines galimybes. Svarbu atminti, kad neatsakingo skolinimosi pasekmės yra tokios pat galingos. Neatsakingai pradėjus paskolos kelionę, kiekvienas gali suklysti, todėl bus sunku sugrįžti į pradinę finansinę padėtį.

Surinkome keletą ilgalaikių problemų pavyzdžių, kurios dažniausiai susijusios su neatsakingu skolinimu:

 1. Skolos ratas

  Gal Jums teko girdėti terminą "skolos ratas". Tai pavojinga padėtis, kuri gali susidaryti, kai skolinatės daugiau pinigų, net jei jau sunkiai grąžinate turimas paskolas. Šis modelis paprastai sukelia tris nepalankias pasekmes: didėja palūkanų mokėjimas, didėja finansinė įtampa ir mažėja finansinis stabilumas.

 2. Ekonominis nestabilumas

  Nestabilumas paprastai nėra pageidaujamas požymis, o ypač paskolų kontekste. Perėjimas iš stabilios į nestabilią ekoniminę situaciją dažniausiai įvyksta dėl nenumatytų išlaidų ar pajamų pasikeitimo. Dėl to dažnai sumažėja lėšų paskolai grąžinti. Koks to rezultatas? Neįvykdytas finansinis įsipareigojimas arba skolos (-ų) atsiradimas.

 3. Mokumo sumažėjimas

  Paskolos įsipareigojimų neįvykdymas yra daugiau nei tik finansinė nesėkmė - tai tiesiogiai veikia skolininko ateities perspektyvas. Nesugebėjimas sumokėti paskolos gali pakenkti Jūsų kredito reitingui, taip pat turėti įtakos Jūsų pasitikėjimui savimi. Bloga kredito istorija gali apriboti būsimas skolinimosi galimybes, sumažinti galimybes išsinuomoti butą ar netgi sumažinti galimybes gauti tam tikrą darbą. Todėl Jūsų mokumo sumažėjimas turi įtakos ne tik Jūsų dabartinei finansinei padėčiai - tai taip pat gali apriboti ateities planus ir galimybes.

 4. Ribotos galimybės

  Neatsakingas skolinimas gali gerokai apriboti Jūsų būsimas finansines galimybes, apsunkindamas paskolos gavimą. Nesilaikant sutarties su paskolos davėju taisyklių, esate priskiriami prie didelės rizikos skolininkų, o tai visai nėra populiarus ar pageidaujamas statusas. Pasekmės neapsiriboja vien finansais: daugelis skolininkų gėdijasi, nori nuslėpti nuo kitų mažiau žavingus savo gyvenimo aspektus. Tokios paslapties emocinė našta galiausiai gali pakenkti psichinei sveikatai.

 5. Stresas ir jo įtaka psichinei sveikatai

  Nuolatinė kova dėl finansinio stabilumo gali turėti rimtų pasekmių. Tyrimai rodo, kad didėjantys finansiniai rūpesčiai apsunkina psichologinę būseną. Stresas ir nerimas, kuriuos paaštrina skolų našta, turi papildomą neigiamą poveikį. Visa tai kartu turi įtakos ne tik žmogaus psichinei savijautai, bet ir asmeniniams santykiams, darbo našumui bei bendrai sveikatai.

Norime pabrėžti, kad mūsų tikslas nėra sukelti baimę ar nerimą. Iš tiesų, daugeliu atvejų, paskolos ėmimas neturi neigiamų pasekmių - neigiami atvejai iš tikrųjų yra gana reti, jei žiūrime į bendrą vaizdą. Mes tik norime pabrėžti atsakingo skolinimosi svarbą. Tiesa ta, kad visa atsakomybė gula tik ant skolininko pečių, kuris pats kontroliuoja savo finansinę padėtį.

Nežiūrėkite į tai atsainiai ir neleiskite detalėms praslysti pro pirštus - tuomet prisiimti atsakomybę už savo finansinius sprendimus nėra taip baisu, kaip gali pasirodyti.

Kaip skolintis atsakingai?

Kelias į atsakingą skolinimąsi nėra ilgas, priešingai - jis pagrįstas paprastu principu - sveiku protu. Jeigu Jums reikia konkretaus patarimo, kaip skolintis atsakingai, atlikite šiuos 7 veiksmus:

 • Išanalizuokite savo finansinę situaciją

  Finansinės padėties išanalizavimas yra svarbi paskolos paraiškos dalis. Turite atidžiai peržvelgti savo pajamas, išlaidas ir esamas skolas. Apsvarstykite, ar pokyčiai šiose srityse gali turėti įtakos Jūsų finansiniam stabilumui. Ši analizė padės nustatyti, ar dabar yra tinkamas laikas prisiimti papildomus įsipareigojimus.

 • Biudžetas

  Ne paslaptis, kad biudžetas yra nepakeičiama atsakingo skolinimosi dalis. Biudžetas veikia kaip Jūsų finansinis kompasas, užtikrinantis, kad neperžengsite saugių pajamų ribų ir išvengsite didėjančios skolos. Pradėkite kategorizuoti visas savo pajamas ir išlaidas, pavyzdžiui, būsto nuoma, komunalinės paslaugos, maisto išlaidos, transportas ir kt. Lygiai taip pat svarbu nustatyti tam tikrą pajamų dalį, kurią kiekvieną mėnesį galite atidėti santaupoms ir panaudoti skolų grąžinimui.

  Biudžeto vedimas užtrunka, bet tikrai atsiperka.

 • Apsvarstykite visus variantus

  Prieš priimdami galutinį spredimą dėl paskolos, rekomenduojame išnagrinėti alternatyvas. Jei reikiama suma nėra didelė, apsvarstykite galimybę dėl paskolos kreiptis į šeimą ar draugus. Tokia galimybė padėtų išvengti palūkanų ir kitų išlaidų, kurios dažnai būna susijusios su paskolos sutartimi.

 • Išsiaiškinkite paskolos sąlygas

  Kaip gerai galite įskaityti ir suprasti sąlygas, parašytas smulkiu šriftu? Daugelis žmonių tiesiog spusteli "Sutinku", nežinodami, po kokiomis sąlygomis išties pasirašo. Ši klaida tampa ypač reikšminga kreipiantis dėl paskolos, kai svarbios detalės lieka neperskaitytos. Skirkite laiko, kad suprastumėte visas detales. Jei susidūrėte su dalimi, kurios nesuprantate, nedvejodami susisiekite su paskolos davėju - jie bus pasiruošę viską paaiškinti.

 • Reguliarūs mokėjimai

  Pasirinkite konkrečią mėnesio datą paskolos įsipareigojimams vykdyti. Tai gali būti atlyginimo diena, pirmoji kiekvieno mėnesio diena ar net pirmasis kiekvieno mėnesio pirmadienis - tai, kas Jums labiausiai tinka. Norėdami būti konkretesni, apsvarstykite galimybę telefone nusistatyti priminimą. Arba dar geriau - nustatykite automatinį mokėjimą per savo banką, kad niekada nevėluotumėte su įmokomis. Pavėluoti mokėjimai gali sukelti nemalonių pasekmių, įskaitant papildomus mokesčius ir blogą kredito istoriją.

 • Stebėkite savo skolos likutį

  Svarbu aktyviai stebėti ir valdyti savo finansinius įsipareigojimus. Priešingu atveju skola gali tapti nekontroliuojama. Peržiūrėkite savo mokėjimų istoriją - įsitikinkite, kad operacijos buvo sėkmingai įvykdytos, nuolat stebėkite paskolos likutį ir pasitikslinkite apie paskolos sąlygų pasikeitimus. Taip greitai aptiksite galimus netikslumus ir problemas ir jas išspręsite, kol jos nepavirsta rimtomis. Jei iškyla mokėjimo problemų, rekomenduojame kuo greičiau susisiekti su savo skolintoju.

 • Jei pasitaiko galimybė, mokėkite papildomai

  Gali nebūti galimybės grąžinti paskolą anksčiau laiko - ir tai yra visiškai normalu. Kol įvykdote savo sutarties dalį laiku sumokėdami sutartą sumą, savo įsipareigojimus įvykdote. Atsiradus galimybei, papildomi mokėjimai gali būti Jums naudingi dėl mažesnės bendros palūkanų normos ir trumpesnio paskolos laikotarpio. Svarbiausia, kad jaustumėtės patenkinti, o gal net šiek tiek pasididžiuotumėte savimi įvykdę sutarties sąlygas.

  Svarbu prisiminti

  Kai kurie skolintojai taiko papildomus mokesčius už išankstinį paskolos grąžinimą. Prieš darydami papildomus mokėjimus, pasidomėkite paskolos sutarties sąlygomis, kad išvengtumėte nemalonių staigmenų.

Šie 7 žingsniai Jus pavers atsakingu skolininku, turinčiu tvirtą pafrindą savo finansinei ateičiai. Gerai apgalvoti sprendimai, nuolatinė disciplina ir nuodugnus savo finansų bei mokumo stebėjimas užtikrins tvirtą finansinę padėtį.

Įrankiai ir ištekliai

Jei neturite ankstesnės patirties su paskolomis, visiškai suprantama, jei nesate tikri, kaip tapti atsakingu skolininku. Laimei, yra daug įrankių, padedančių efektyviai valdyti paskolą. Moneezy mes remiamės savo patirtimi ir radome 3 ypač naudingas priemones, kurios Jums padės atsakingai keliauti po finansinį pasaulį.

Grąžinimo planas

Grąžinimo planas yra vertinga efektyvaus finansų valdymo priemonė. Pagrindinis tokio plano privalumas yra tai, kad jis leidžia perimti vadeles į savo rankas, padedant išvengti bereikalingų baudų ir papildomų mokesčių. Kaip sufleruoja pavadinimas, grąžinimo planas nustato Jūsų mokėjimo grafiką. Tokiu būdu gerai matote savo grąžinimo sumas ir datas.

Kai sukuriate tokį planą, pagrindinis naudos gavėjas esate Jūs pats. Kruopščiai parengtas planas gali paspartinti skolų padengimo procesą sumažinant tikimybę, kad paskola nebus grąžinta.

Vienas iš reikšmingų grąžinimo plano pranašumų yra jo suteikiama laisvė nuo psichologinio spaudimo. Turėdami sistemingą automatizuotą grąžinimo grafiką, Jūs leidžiate ramiai skolos mokėjimus atlikti fone apie tai nesukant galvos. Tai ypatingai tinka kai nusistatote tiesioginį debetą paskolos mokėjimams atlikti. Tuo tarpu galite savo energiją ir laiką skirti kitiems dalykams ir tikslams, užuot nerimaudami dėl paskolos įmokų.

Grąžinimo planas taip pat suteikia lankstumo. Atsiradus nenumatytiems pakeitimams, tai gali suteikti pakankamai lankstumo koreguoti planą, kad būtų išlaikytas mokėjimų tęstinumas.

Bene vienas svarbiausių privalumų yra tai, kad grąžinimo planas leidžia nusistatyti finansinius tikslus ateičiai. Tokie tikslai gali būti taupymas būstui, nuosavo verslo kūrimas ar net pasiruošimas pensijai.

Su visais šiais privalumais, kurie tiesiogiai pagerina Jūsų asmeninę finansinę padėtį, yra dar vienas pliusas - laiku atlikti grąžinimai taip pat įrodo Jūsų patikimumą skolintojui. Tai rodo, kad išmanote savo paskolos įsipareigojimus ir esate įsitikinęs, kad galite juos įvykdyti laiku.

Moneezy mes tvirtai tikime grąžinimo plano galia - tai padeda finansinius tikslus pasiekti dar lengviau. Raginame visus savo vartotojus pradėti skolų valdymo kelionę šiuo svarbiu žingsniu.

Išsamus veiksmingo paskolos grąžinimo plano vadovas

 • Pradėkite rinkdami visus svarbius su paskola susijusius duomenis: išsiaiškinkite, kokia yra Jūsų paskolos suma, palūkanų norma, metinė BVKKMN ir paskolos laikotarpis. Užsirašykite mėnesinę paskolos įmoką.

 • Jei turite kelias skirtingas paskolas, turite užsirašyti visų paskolų duomenis.

 • Sukurkite išsamų mėnesio biudžetą, kad gautumėte savo mėnesio išlaidų apžvalgą.

 • Būkite sąžiningi sau savo finansinės padėties atžvilgiu. Tai leis Jums nustatyti, kokią sumą galite realiai ir patogiai grąžinti. Idealiu atveju, optimali mėnesinė grąžinimo suma turėtų būti ne per didelė, bet kartu ir solidi.

 • Jei Jūsų laisvos lėšos neleidžia mokėti mėnesinių paskolos įmokų, turite sumažinti išlaidas arba kreiptis į skolintoją.

 • Sukurkite tiesioginį debetą, kad užtikrintumėte reguliarius mokėjimus ir išvengtumėte įsiskolinimų.

 • Susiekite laiko etapus su grąžinimais, pvz., kas ketvirtį ar pusmetį, ir skirkite laiko kiekvienam pasiekimui pasidžiaugti ir įvertinti. Tai padidina Jūsų motyvaciją laikytis plano.

 • Reguliariai peržvelkite savo planą, ir, jei to reikia, jį pakoreguokite. Jeigu keičiasi Jūsų pajamos - ar tai būtų pajamų padidėjimas ar sumažėjimas - svarbu atitinkamai koreguoti įmokas. Atminkite, kad kai kurie skolintojai taiko papildomus mokesčius keičiant mėnesines įmokas.

 • Jei Jums sunku mokėti mėnesinius mokėjimus, nedvejodami kreipkitės į finansų patarėją, kad gautumėte ekspertų patarimus ir konsultacijas.

Naudokitės visais pasiekiamais informacijos šaltiniais

Esame tvirtai įsitikinę, kad atsakingas skolinimasis atsiranda iš sukauptų žinių apie kreditą ir finansus bei suprantant savo finansinę padėtį. Mūsų misija - užtikrinti, kad Jums būtų prieinama visapusiška finansinė informacija. Taip pat svarbu žinoti savo finansinę padėtį ir efektyviai planuoti būsimas paskolas.

Įžengus į paskolų pasaulį, dažnai galite pasijusti lyg mokytumėtės užsienio kalbos - susiduriame su daugybe nepažįstamų terminų ir sąvokų. Mes padedame suprasti šią kalbą pateikdami įrankius, kaip naviguoti šiame lauke. Mūsų tinklaraštyje rasite tris kategorijas, kuriose skelbiame skirtingus straipsnius: Moneezy Tyrinėja, Moneezy Paaiškina ir Moneezy Gidas.

 • Moneezy Tyrinėja - tai kategorija, kurioje galite rasti mūsų ekspertų komandos parengtas finansinių tendencijų analizes ir interpretacijas.

 • Moneezy Paaiškina - tai tarsi skaitmeninė enciklopedija, sukurta tiems, kurie nori suprasti įvairius paskolų aspektus.

 • Moneezy Gidas - tai Jūsų praktinis pagalbininkas, teikiantis medžiagą biudžeto sudarymui, mokėjimams pagerinti ir kt.

Tai mūsų vertingiausių žinių centras. Čia rasite visą reikalingą informaciją, kuri padės suprasti sudėtingą paskolų pasaulį. Pasinerkite į mūsų puslapį, kur įgysite naujų žinių apie esamas ar būsimas paskolas.

Naudokite palyginimo platformas, tokias kaip Moneezy

Iš pradžių Moneezy buvo sukurtas siekiant vieno pagrindinio tikslo - pagerinti vartotojų skolinimosi patirtį, padidinant tikimybę rasti geriausią paskolą. Daugelį metų mūsų pagrindinis vaidmuo buvo palyginimo paslauga, tačiau dabar išplėtėme savo veiklos sritį ir tapome visapusiškos informacijos platforma.

Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje palyginimo paslaugos yra būtinos daugelyje sektorių, įskaitant viešbučius, keliones ir elektronikos prekes. Palyginimas turi daug privalumų - tai užtikrina aukštesnę kokybę, skatina sutaupyti pinigų bei laiko bei paskolų kontekste atveria kelius į geresnes paskolos sąlygas.

Čia Moneezy mes renkame išsamią informaciją apie įvairius paskolų produktus, pvz., palūkanų normas, paskolų sąlygas, mokesčius ir kitą svarbią informaciją, todėl padėsime Jums priimti pagrįstus sprendimus. Mūsų platus skolintojų tinklas, įskaitant bankus, kredito unijas ir internetinius skolintojus, yra Jūsų paslaugoms. Naudodamiesi mūsų platforma ir turėdami prieigą prie mūsų tinklo, padidinate tikimybę rasti paskolą, atitinkančią Jūsų poreikius.

Pagrindinė priežastis, kodėl verta rinktis tokią palyginimo platformą kaip Moneezy yra ta, kad ji suteikia daugiau saugumo. Per visą Jūsų paskolos kelionę mūsų platforma siūlo apsaugą, kurios niekur kitur internete nerasite - apsauga nuo sukčiavimo ir privatumo užtikrinimas

Didžiuojamės tuo, kad esame skaidrūs - naudodamiesi mūsų paslaugomis, Jūs niekuo nerizikuojate. Esame paskolų palyginimo paslauga, kuri tikrai pirmiausia iškelia vartotojo poreikius. Palyginimo paslauga, kurios širdis yra tinkamoje vietoje. Mūsų nuomone, tai yra atsakingo skolinimo apibrėžimas.

Ieškote paskolos? Raskite tinkamą paskolą vos per 5 minutes

Pirmyn
Copyright © 2024 Moneezy - All Rights Reserved